Utrzymanie zieleni

Wycinka drzew

Koszenie trawników
 

przepisy

Firma Argos posiada spore doświadczenie oraz potencjał techniczny w dziedzinie Wicinki drzew, pielęgnacji zieleni oraz karczowanie działek.

NOWE PRZEPISY 2017 Przedsiębiorca ma trochę lepiej, ale i tak pytać musi
Obowiązek uzyskania pozwolenia na usunięcie drzew lub krzewów dotyczy nadal przedsiębiorców oraz instytucji. O tym warto pamiętać, bo czym innym jest w myśl znowelizowanych przepisów prywatna działka, np. spółdzielni mieszkaniowej, a czym innym przeciętnego Kowalskiego. Ustawa wprowadza jednak zmiany dotyczące obwodów drzew, co do których nie trzeba będzie starać się o zezwolenie na wycinkę. Z uzyskania pozwolenia na wycinkę drzew są zatem „zwolnione drzewa” wycinane na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platana klonolistnego. W przypadku pozostałych gatunków drzew, wtedy, gdy obwód na wysokości 130 cm nie przekracza 50 cm. Jest jednak pewne „ale”. Takie otóż, że drzewa, które zamierzamy wyciąć, nie są pomnikami przyrody.
Nowe zasady dotyczące wycinki drzew i krzewów, zawarte w znowelizowanej ustawie o ochronie przyrody, nie zwolnią bowiem z obowiązku uzyskania pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków na dokonanie zmian w obrębie zieleni zabytkowej czy uzgodnienia z leśniczym warunków wycinki, a także właściwego ocechowania drewna w oparciu o przepisy ustawy o lasach.
WYCINKA DRZEW 2017: NOWE PRZEPISY. 17 czerwca w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, a wraz z nią zmienią się przepisy dotyczące wycinki drzew. Drzewa wciąż będzie można wycinać, ale osoby fizyczne będą musiały zgłosić zamiar wycinki gminie, jeśli tego nie zrobią, zapłacą karę. Urzędnicy natomiast będą mieli obowiązek dokonania oględzin przeznaczonych do usunięcia drzew. Co ważne, jeśli w okresie pięciu lat od dokonania oględzin, właściciel terenu na którym dokonano wycinki, przeznaczy swoją działkę na działalność gospodarczą, będzie musiał zapłacić za wycięte wcześniej drzewa.

 

 
 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.